Köpük Dekor

Tavan Dekorları » Tavan Kaplama Modelleri ve Fiyatları

Izmir Yonca Desenli Köpük Tavan Straforu Izmir Yonca Desenli Köpük Tavan Straforu
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Bursa Tuğla Desenli Tavan Yalıtım Köpüğü Bursa Tuğla Desenli Tavan Yalıtım Köpüğü
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Dublin Hasır Desenli Tavan Kaplama Dublin Hasır Desenli Tavan Kaplama
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Ankara Tavan Kaplama Straforu Ankara Tavan Kaplama Straforu
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Parma Strafor Tavan Kaplama Parma Strafor Tavan Kaplama
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Lille Çizgi Desenli Tavan Isı Yalıtımı Lille Çizgi Desenli Tavan Isı Yalıtımı
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Derby Örgü Desenli Tavan Yalıtım Köpüğü Derby Örgü Desenli Tavan Yalıtım Köpüğü
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Paris Desenli Banyo Tavan Yalıtımı Paris Desenli Banyo Tavan Yalıtımı
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Pisa Üç Boyutlu Tavan Kaplama Malzemesi Pisa Üç Boyutlu Tavan Kaplama Malzemesi
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Frankfurt Üç Boyutlu Tavan Kaplama Frankfurt Üç Boyutlu Tavan Kaplama
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Vienne Tavan Nem Ve Rutubet Yalıtımı Vienne Tavan Nem Ve Rutubet Yalıtımı
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Ibiza Yıldız Desenli Tavan Kaplama Ibiza Yıldız Desenli Tavan Kaplama
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Toledo Desenli Tavan Kaplama Toledo Desenli Tavan Kaplama
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Valencia Desenli Tavan Kaplama Plakası Valencia Desenli Tavan Kaplama Plakası
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Turin Düz Tavan Kaplama Plakası Turin Düz Tavan Kaplama Plakası
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Dijon Strafor Tavan Kaplama Köpüğü Dijon Strafor Tavan Kaplama Köpüğü
1 m²
0.00 TL
Minimum (m²)
Sayfa 1

Tavan kaplama plakaları özellikle yalıtım amaçlı olup, üzeri enjeksiyon ya da yakma dediğimiz pres baskı ile farklı desenlerde dekor verilerek üretilmektedir. Ortalama 1,5cm kalınlığında ve 50x50cm ebatlarındadır. 4 adet 1m² alan kaplamaktadır. Sitemizde 1m² fiyatı üzerinden hesaplanmıştır. 

Tavan kaplama malzemesi en çok ısı yalıtım için kullanılmaktadır. Dublex dairelerde ya da çatı katlarında oturanlar için tavan ısı yalıtımı yetersiz kaldığından dolayı, tavan kaplama plakaları bu sorunu çözmektedir. Çok soğuk olan yerlerde ilk olarak 1cm ya da 2cm strafor ile destekleyip, 3-4cm kalınlık elde edilerek yalıtım daha sağlıklı yapılmaktadır.

Odalara içeriden mantolama dediğimiz uygulama ile de ısı yalıtımı sağlamak mümkündür. Gerek tavan, gerekse duvarlara uygulanabilen 2cm ya da 3cm eps straforlar ile üzeri file kaplanıp sıva yapılarak düz bir görünüm elde edilebilir. Daha sonra bu tavan kaplama plakalarını üzerine uygulayarak ısı yalıtımı daha da etkili bir hale getirmek mümkündür.

Eski yapılarda nem, rutubet, küf ve ısı yalıtımı ciddi mânâda sorunlar çıkarabilmektedir. Üstü çatı olan daireler, altı depo olan daireler ve mantolaması yapılmamış binalar gibi yalıtım sorunu olan yerlerde, içeriden ısıtıldığı zaman duvarlardan su damlacıkları süzülmesi, tavanda kararmalar olması vb gibi sağlık sorunlarına yol açabilen durumlarda, gerek tavan kaplama plakaları gerekse eps strafor ya da strafor duvar kaplama ürünleri ile sorun çözülebilir. 

Yalıtım önemli bir konudur. Yapının durumuna göre, ısı köprüleri belirlenerek yer, duvar ya da tavan kısımlarına doğru uygulama yapılarak çözülebilmektedir. İyi araştırmak, bir bilene danışmak, istişare ederek durumu değerlendirmek, bütçeyi doğru kullanmak ve sağlıklı bir uygulama yaptırmada önemli rol oynamaktadır. Usta bize şöyle dedi, usta bize şunu önerdi gibi genel manada çözümler değil, kaynaklanan sorun ve sorunu çözümdeki aşamalar detaylı anlatılarak müşteriyi bilinçlendiren ve bu manada çözüm sunabilen firmalardan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Son olrak tavan kaplama plakalarını yapıştırmak için 1kg ve 5kg lık kovalarda kendi özel yapıştırıcılarını kullanılmanızı öneriyoruz. Bu şekilde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Saten ya da sıva alçı ile kesinlikle yapıştırmayınız. Çünki bu tür toz ürünlerin içinde yapıştırıcı hiçbir madde bulunmadığından, belli bir süre sonra tavandan düşmelere sebep olacaktır.

"tavan kaplama" İle Alakalı Makaleler

Tavan Kaplama Ahşap Üzerine Olur Mu?
Tavan Kaplama Ahşap Üzerine Olur Mu?
10.12.2017 0 Tavan Dekorları

Eps den üretilen tavan kaplamanın özelliği, yalıtımlı ve dekoratif olmasıdır. banyolarda, wclerde, salonlarda, mutfaklarda ve işyerlerinizde hem dekoratif hemde yalıtım olarak kullanabileceğiniz tasarruflu ve aynı zamanda temizliği kolay bir üründür. kenarlarına çekilen stropiyer ve kenar çıtaları ile yalıtımı çift dikiş olarak sağlayabilmektedir. tavan [...]

Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Yapar Mı?
Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Yapar Mı?
06.12.2017 0 Tavan Dekorları

Son zamanlarda en çok sorulan sorulardan bir tanesi "tavan kaplama ısı yalıtımı yapar mı?". aslında bu kullanılacağı yere göre değişen bir cevap. konuyu açmadan önce öncelikle şunu söylemek istiyoruz ki; tavan kaplama eps malzemeden üretilir. fabrikaların dışındaki imalathaneler, maliyetleri düşürmek için [...]

Yalıtımlı Tavan Kaplama Dekorları
Yalıtımlı Tavan Kaplama Dekorları
03.12.2017 0 Tavan Dekorları

Yalıtımlı tavan kaplama; tavan kaplama malzemesinin üretim amacı esasen yalıtım amaçlıdır. eps malzemeden üretilir ve ebatları 50cmx50cmx12mm kalınlıklardadır. tavan kaplama şartlarına uygun olarak uygulandığında, yalıtım olarak çok iyi sonuçları vardır. tavan kaplama uygulamasını yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları; ısı iletken [...]